Usługi windykacyjne

Profesjonalne usługi windykacyjne

Ściąganie należności nie należy do łatwych zadań. Dłużnicy często uciekają przed wymiarem sprawiedliwości, opuszczają miasto, nie odbierają telefonów ani korespondencji, nie stawiają się nawet na wezwania sądowe.

Usługi windykacyjne i ściąganie należności

Usługi windykacyjneCo może wtedy zrobić osoba, która oczekuje na zwrot pieniędzy? Na pewno czekanie aż dłużnik sam się zgłosi nie ma sensu. Na pewno tego nie zrobi. Samodzielnie poszukiwania i pisanie wniosków windykacyjnych również nie będzie skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne ściąganie należności, które powierzone zostanie kancelarii prawnej z wieloletnim doświadczeniem. Od czego zaczną oni postępowanie windykacyjne? Nowością jest tak zwany skip tracing. Jest to poszukiwanie dłużnika i namierzania jego lokalizacji. Osoby zalegające ze spłatami bardzo często myślą, że wystarczy wyjechać z miasta i już wymiar sprawiedliwości ich nie dosięgnie. Nierzadko zatrzymują się oni u swojej rodziny czy znajomych, co tylko ułatwia ich lokalizację. Jednak osoba prywatna nie posiada umiejętności ani możliwości, żeby ustalać nowe miejsce przebywania dłużnika. Jedynie kancelaria prawna może się tym zajmować. Prawnicy nie tylko zajdą dłużni, ale również zajmą się samą windykacją. Windykacje można podzielić na komorniczą i na sądową.

Usługi windykacyjneKomornicza jest podstawowa, wtedy komornik ściąga należności, może też zająć nieruchomości czy samochody w poczet spłaty długów. Windykacja sądowa jest ostatecznością, której prawnicy starają się unikać, bo taka sprawa na wokandzie się przeciąga,a rezultat jest niepewny. Często dłużnicy się odwołują od wyroku, więc trzeba znowu pracować nas sprawą. Prawnicy zajmują się także windykacja polubowną, czyli taką, gdzie dłużnik sam deklaruje chęć spłaty długu. Ściąganie należności można podzielić także na ,,miękkie” i ,,twarde”. W pierwszym przypadku windykatorzy starają się dogadać z dłużnikiem, oferują mu szybkie i korzystne załatwienie sprawy. Najczęściej to opcja stosowana w przypadku małych kwot i osób, które zalegają ze spłatami po raz pierwszy. W przypadku notorycznego uchylania się od zapłaty, ukrywania się, czy też agresywnej postawy dłużnika windykator przejdzie do twardej windykacji, czyli do postępowań sądowych. Jest to często jedyna opcja, żeby zmotywować czy zmusić dłużnika do oddania długu.

Profesjonała kancelaria prawna potrafi odzyskać należności od każdego dłużnika bez względu nas gdzie przebywa, ile zalega ze spłatą i ile musi zwrócić. Dzięki temu klienci mogą spać spokojnie, że ich sprawa windykacyjna zostanie załatwiona pomyślnie.

Więcej na http://gpgoldwin.pl