postępowanie skarbowe

Doświadczony prawnik polskojęzyczny

Profesjonalne usługi kancelarii specjalizujących się w sprawach polsko-niemieckich są niezbędne w każdym przypadku, kiedy na przykład dochodzi do problemów prawnych osób poza granicami kraju. Pomogą one w każdej dziedzinie związanej z prawem, finalizacją niezbędnych formalności zagranicą, sprawami finansowymi, a także podjęciem obrony, kiedy zapada niesłuszny wyrok lub o dokonanie wykroczeń oskarżona jest niewłaściwa osoba.

Dlaczego tak ważna jest pomoc polskiego prawnika?

Mężczyzna w garniturzePrzyczyną, dla której najczęściej dochodzi do nieporozumień jest niewystarczająca znajomość języka i przepisów obowiązujących w Niemczech. Istnieje wiele powodów, dla których nie warto odkładać kłopotów prawnych na ostatnią chwilę. Przede wszystkim dlatego, że prawo nie działa wstecz, więc w przeważającej części spraw karnych czas działa na niekorzyść oskarżonego. Im szybciej zostanie zorganizowana fachowa pomoc oraz podjęte właściwe środki obrony, tym korzystniej przebiegnie rozprawa. Polacy wyjeżdżający za granicę na stałe – np. do Niemiec, muszą liczyć się z koniecznością respektowania obcych przepisów prawnych oraz obcowania ze skomplikowaną terminologią w przypadku finalizacji spraw administracyjnych. Zdarza się to w wielu sytuacjach pracowniczych lub urzędowych za granicą. Problemy związane są głównie z niewłaściwą interpretacją obcych praw.

PrawnikMogą też wynikać z niewystarczającej znajomości języka. Uniemożliwia to Polakom mieszkającym w Niemczech podjęcie pracy, załatwienia potrzebnych świadczeń zdrowotnych, pracowniczych lub związanych z zakwaterowaniem. Niestety, większość osób w takich sytuacjach zdaje się na korzystanie z tłumacza online lub – co gorsze – intuicji. Niestety, prawo niemieckie bywa bardzo restrykcyjne, a każde najdrobniejsze uchybienie od jego respektowania karane jest surowo. Wiąże się to także z koniecznością uczestniczenia w rozprawach lub płaceniem mandatów. Często wyrok zapada niesłusznie – np. dlatego, że oskarżony nie zorganizował sobie na czas profesjonalnej obrony, źle coś zrozumiał lub nie dopełnił niezbędnych formalności na czas. W takich sytuacjach najskuteczniej pomoże doświadczony prawnik polskojęzyczny w Niemczech. Posiada on aktualną wiedzę dotyczącą przepisów prawa niemieckiego, a także – jako reprezentant polsko-niemieckiej kancelarii może zorganizować także pomoc tłumacza oraz przygotować wymaganą dokumentację.

Polacy mieszkający za granicą mogą liczyć na pomoc profesjonalnych kancelarii, które zaradzą wszelkim problemom nie tylko w sprawach karnych, ale także w przypadku prawa pracy, budowlanego, kwestiach medycznych lub przy zorganizowaniu świadczeń finansowych (np. alimentacyjnych) należnych obcokrajowcom. Jedynie skorzystanie z fachowej pomocy zagwarantuje skuteczne poradzenie sobie z problemami i nieporozumieniami związanymi z nieznajomością języka lub skomplikowanych przepisów prawa zagranicznego.