kupie zadluzona spolke

Co zrobić z zadłużoną spółką?

Prowadząc własną firmę nie raz podejmujemy ryzykowne inwestycje czy korzystamy z usług, które potencjalnie mogłyby zwiększyć obroty naszej działalności. Czasami postępujemy nieroztropnie, co może przełożyć się na poważne konsekwencje w postaci niewypłacalności. Wystarczy, że nie zwróci nam się jedna nieudana inwestycja.

Szybki zakup spółki

kupie zadluzona spolkeMoże to spotkać każdego przedsiębiorce – nawarstwienie się złych decyzji, brak odpowiednich kompetencji osób w zarządzie firmy lub zwyczajny pech. Powinniśmy być zawsze przygotowani na każdą ewentualność, by móc sprawnie zareagować w sytuacji kryzysowej. W momencie, w którym okaże się to dla nas koniecznością możemy zdecydować się na sprzedaż zadłużonej działalności. Wbrew pozorom, o ile przestrzega się odpowiednich przepisów z dziedziny prawa, jest to zupełnie legalna procedura. Obecnie na rynku znajdziemy wiele firm, które specjalizują się w odkupowaniu zadłużonych przedsiębiorstw. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Nie bez powodu możemy znaleźć wiele ofert w internecie mówiących „bezproblemowo kupie zadluzona spolke”.

kupie zadluzona spolkePrawo zezwala na różne rozwiązania w tym zakresie. Między osobą zgłaszającą upadłość swojej firmy, a przedstawicielem odpowiedniej instytucji może dojść na przykład do zawiązania odpowiedniego układu, na podstawie którego będziemy mogli dalej prowadzić naszą działalność na konkretnych, wcześniej określonych warunkach, które miałyby zapewnić naszym wierzycielom zadośćuczynienie za niewypłacenie im wymaganych należności. Inną możliwością jest przeniesienie swoich udziałów na firmę skupującą, dzięki czemu oszczędzamy sobie trudu dalszego prowadzenia działalności. Chcąc podjąć się takiego działania musielibyśmy przygotować dokładne sprawozdanie dotyczące stanu naszych finansów. Następnie koniecznym jest ukazanie wszystkich dokumentów dotyczących naszej spółki dla jej uwiarygodnienia. Na tej podstawie firma skupująca od nas przedsiębiorstwo przedstawi nam adekwatną ofertę. Jeżeli zostanie ona przez nas zaakceptowana, następuje przepisanie firmy z udziałem notariusza.

Nasza dotychczasowa działalność, do której udziały w całości przekazaliśmy firmie, przejdzie gruntowną restrukturyzację, a co za tym idzie – przejdzie gruntowne zmiany kadrowe, które będą miały przyczynić się do powrotu spółki na właściwe tory. Wszystkie potrzebne dokumenty i wnioski są przygotowywane przez firmę, z którą współpracujemy, zostaje więc zdjęta z nas spora część odpowiedzialności w tak stresującym okresie. Profesjonalna firma zadba o to, by oszczędzić nam zmartwieć i z pewnością spełni nasze oczekiwania.