ubezpieczenie mieszkania

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Pożar domu lub mieszkania jest jednym z najgorszych scenariuszy, jaki mógłby spotkać domowników – w jednej chwili można stracić cały dobytek, którego późniejsza odbudowa może być bardzo kosztowna. Według raportu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w 2019 roku doszło aż do 27 802 pożarów domów wielorodzinnych i jednorodzinnych.

Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania

ubezpieczenie mieszkania Jest to zaledwie jedna z tragedii, która może spotkać domowników. Pozostałe z nich to między innymi zalania, przepięcia czy włamania – od wszystkich tych przykrych zdarzeń można się ubezpieczyć. Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) bardzo często oferują swoim klientom ubezpieczenie domu lub mieszkania w przystępnej cenie, uwzględniając często przy tym jakieś zniżki. Dlaczego ceny ubezpieczeń są takie niskie? Do tak poważnych zdarzeń, jak pożary czy inne z wymienionych dochodzi stosunkowo rzadziej niż na przykład do wypadków komunikacyjnych. Jedna z agencji ubezpieczeniowych opublikowała raport, według którego do zalania budynku doszło w przypadku 11 na 100 ubezpieczonych mieszkań. O ile liczba wydaje się niewielka, tak w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, remont budynku może przysporzyć właścicielowi wielu problemów. Mając wykupione ubezpieczenie, TU pokryje sporą część wydatków. Oprócz samego domu i mieszkania jest również możliwość ubezpieczenia pomieszczeń przynależących do budynku, w tym na przykład garażu, strychu czy nawet miejsca parkingowego.

ubezpieczenie mieszkania W zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia, klient agencji może również zabezpieczyć swoje ruchomości, czyli wyposażenie domu bądź mieszkania. W niektórych Towarzystwach Ubezpieczeniowych można również ubezpieczyć nieruchomości, które są dopiero w fazie budowania. Środki, jakie właściciel otrzyma na wypadek losowych, nieszczęśliwych zdarzeń, na które się zabezpieczył, zależą od sumy ubezpieczenia zależnej od składek. Gdzie szukać ciekawych wariantów polisy? Atrakcyjne ubezpieczenie mieszkania w Szczecinie pozwala na zabezpieczenie się od wszelkich zdarzeń, nie płacąc przy tym dużo i mając pewność, że w razie wypadku otrzyma się pieniądze. Przed podpisaniem umowy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, zawsze dokładnie należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

Może zdarzyć się, że zapisane zostały w nich wykluczenia, w wyniku których ubezpieczony nie może liczyć na wypłatę świadczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto poprosić o pomoc agenta ubezpieczeniowego, który wyjaśni wszystkie szczegóły oferty oraz dopasuje warianty polisy, które będą odpowiednie dla danej osoby.