kasa fiskalna mobilna

Ceny mobilnych kas fiskalnych

Zakładając własną firmę, należy pamiętać, że kasy fiskalne są obowiązkowym urządzeniem w przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż produktów lub usług osobom prywatnym, a także ich obrót przekracza 20 000 złotych. Wybór kasy fiskalnej jest niekiedy trudny, zwłaszcza, że na rynku istnieje dość pokaźny wachlarz różnych modeli do wyboru. Model kasy fiskalnej najlepiej dostosować do własnych preferencji a także do charakteru prowadzonej firmy.

Dobra kasa fiskalna

kasa fiskalna mobilna Wybór kasy powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ bardzo często jest to inwestycja na bardzo długie lata. Firmy zajmujące się sprzedażą oraz serwisem kas fiskalnych z pewnością udzielą niezbędnych informacji na temat tych urządzeń. Stojąc przed wyborem, należy zastanowić się w pierwszej kolejności nad typem łączności kasy. Na rynku istnieją kasy fiskalne stacjonarne oraz mobilne. Kasy stacjonarne są obecne w większości sklepów i supermarketów. Serca przedsiębiorców coraz bardziej są podbijane przez kasy przenośne. Z kas mobilnych najchętniej korzystają przedsiębiorcy często przemieszczający się lub niemający stałego, stacjonarnego biura. Do takich należą między innymi taksówkarze, kurierzy i przewoźnicy. Kasy przenośne są często używane również przez lekarzy i kosmetyczki — osoby te nierzadko odwiedzają klientów w domu, zatem mobilna kasa fiskalna w tym momencie jest niezbędna. Ceny kas mobilnych są zależne od konkretnego modelu. Tańsze modele są niekiedy wielkości kas stacjonarnych.

kasa fiskalna mobilna Nowocześniejsze kasy fiskalne są już nieco droższe. Na cenę przekłada się mnogość różnorodnych funkcji. Do nich należy między innymi możliwość podglądu raportu dobowego, podgląd paragonów fiskalnych, dokumentów niefiskalnych, a także przypomnienia o przeglądzie okresowym kasy. Te małe, niepozorne urządzenia łączą się z drukarką i terminalem płatniczym. Inwestycja w nowoczesną kasę fiskalną wcale nie musi być bolesna dla budżetu firmy. Wystarczy przejrzeć oferty sklepów internetowych i stacjonarnych, gdzie z pewnością znajdzie się przynajmniej jedna kasa fiskalna mobilna w korzystnej cenie. Osobom, które mają jednak wątpliwości co do zakupu kasy, poleca się wypożyczenie tego urządzenia. Wiele firm oferuje sprzedaż np. samej drukarki, a dołączona do niej kasa fiskalna będzie wypożyczona. W ten sposób klient nie tylko otrzymuje urządzenie w dużo niższej cenie niż ta rynkowa, ale w pakiecie zyskuje również darmowy serwis kasy i terminalu, który obejmuje naprawy, aktualizacje systemu i okresowe przeglądy. Kupno mobilnej kasy fiskalnej jest dobrą inwestycją.

Przedsiębiorcy coraz częściej rezygnują z kas stacjonarnych na rzecz tych mobilnych. Wygoda, którą zapewnia przenośne urządzenie płatnicze jest bezcenna. Jeśli jednak firmie zależy na oszczędności, warto zapytać firmę o możliwość wypożyczenia kasy — korzyści, które za tym idą nie ograniczają się jedynie do tych finansowych, ale również jest to darmowy, profesjonalny serwis urządzenia.